Jdi na obsah Jdi na menu

TJ Sokol Žižkov - TJ Rumburk a Děčín

11. 2. 2018

Po třech výhrách nad favority (Plzeň, Mělník, Chabařovice), jsme jeli do Prahy na Žižkov se snahou uhrát i zde co nejlepší výsledek a posunout se v tabulce o něco výš.

První zápas byl ukázkou nádherných, volejbalových výměn, soupeř neskutečně obětavě čelil našim tvrdým útokům, vykrýval bloky i ulejvky. Nám se dařilo ve všech herních činnostech, především podání dělalo soupeři velký problém. Po boji jsme nakonec zvítězili 3:0 a těšili se na odvetu.

Do druhého zápasu jsme nastoupili v trochu pozměněné sestavě a hned první set jsme prohráli. Do druhého setu jsme udělali další změnu, která se vyplatila a uhráli jsme dva sety za sebou. Ve čtvrtém setu jsme hladce vedli 19:8, polevili v pozornosti a soupeř neskutečně otočil vývoj zápasu na 23:21 pro sebe. Za tohoto stavu došlo opět ke střídání a to se ukázalo jako rozhodující. Střídající hráčka bodově ulila, vytloukla blok a dala "prasátko". Další body jsme dali z útoku a bylo po trápení. 3:1 pro nás a posun v tabulce na 5. místo.

Sestava: Ácsová, Bojčevová, Demuthová, sestry Hýblovy, Jindrová (Benešová), Jindřichová, Plíhalová, sestry Strzepkovy, libero - Beranová