Jdi na obsah Jdi na menu

TJ Rumburk na turnaji v Jičíně opět zabodoval :)

14. 4. 2013

V sobotu 13.4.2013 proběhl už 4.ročník volejbalového turnaje žen a dorostenek "O Řáholecký pohár". My byly pozvány poprvé na 3.ročník, který jsme vyhrály ve finále nad Tanvaldem. Tento rok jsme jely v maličko pozměněné sestavě. Bylo přihlášeno 14 týmů, dvě skupiny po pěti a jedna po čtyřech. Úroveň byla kvalitní, od konce KP 1 až po střed 2.ligy. Ve skupině jsme víceméně hrály s přehledem. O postup do semifinále se rozhodovalo mezi námi a Červeným Kostelcem, který hraje příští víkend o postup do 2.ligy. Ikdyž se předpokládala větší bitva, utkání skončilo 2:0 pro nás (15:7 a 15:7). V semifinále jsme tedy byly my, Jičín a dva druholigové týmy, a to Mladá Boleslav a Slavia Hradec Králové. Podle výsedků z postupujících utkání jsme o postup do finále dostaly Mladou Boleslav a Jičín se utkal s Hradcem. Cílem bylo si pohlídat nejvyšší středovou hráčku na bloku, což se nám dařilo lépe až ve druhém setu. Tento zápas jsme vyhrály 2:0 na sety a už jsme mohly radovat nejhůře z krásného 2.místa. Slavia Hradec Králové si drží ve 2.lize 5.místo, což byla pro nás pěkná výzva. První set nás k ničemu nepustily díky plachtícímu podání, které nám dělalo velké problémy. Jejich výšková převaha se ukázala na jejich obraně na síti, proto jsme se velmi málo prosadily na útoku. První set jsme prohrály velkým rozdílem. Dolehla na nás únava, ale ještě jsme se rozhodly sáhnout na dno a pokusit se vybojovat druhý set . Soupeřky nám nedovolily útok středem, proto jsme víceméně vedly útok z hlavního kůlu a z trojek. Útok středem musel být velmi překvapivý a rychlý. Začly jsme lépe blokovat, ačkoliv byla jejich hra velmi rozmanitá a rychlá. Přesto jsme více jejich útoků posbíraly v poli a začaly bodovat na síti. Druhý set byl náš a my z něj měly velikou radost. Přišel set rozhodující. Do stavu 11:11 jsme se soupeřkami držely krok, několikrát jsme byly i ve dvoubodovém vedení, které jsme si ale samy dotáhly špatným útokem a esem na přijmu. V koncovce jsme hodně chybovaly. Nejdříve přišel špatný blok a tudíž jejich nekompromisní útok, dostaly jsme dvě esa a náš útok do bloku jsme nevykryly. Prohrály jsme tedy až v rozhodujícím setu a to 15:11. I když jsme neobhájily prvenství z loňského roku, přesto jsme byly velmi spokojené. Na 1.místě a 3.místě byla dvě druholigová družstva a my si domů odvezly krásné stříbro.