Jdi na obsah Jdi na menu

TJ Rumburk - Chabařovice

17. 3. 2015

Předposlední dvojzápas jsme hrály v domácím prostředí, a to s Chabařovicemi, které se už druhým rokem ohřívají na špičce 2.ligy žen. Nastoupily jsme v hodně oslabené sestavě, bez Jurkové, Skružné a Novákové (tři hráčky ze základu). Už téměř od půlky sezóny hrajeme bez hlavní nahrávačky (zranění) a je to znát, i když další dvě - Hýblová M. a Jindrová A. se šance ujaly velmi dobře. Na tento dvojzápas nás bylo pouze devět, z toho na střídačce pouze nahrávačka a zraněné účko - Pifková (zánět v rameni).

V prvním setu jsme se soupeřkami držely krok a zachybovaly až v koncovce, kde nás to bohužel stálo set, a to 26:24. V dalších zbylých dvou setech nám Ústečandy dávaly zabrat kvalitním podáním několika esy po sobě. Což nám dělalo problém po celou dobu setu stáhnout tak veliké náskoky. Díky špatnému příjmu jsme velmi málo útočily středem a když už byl příjem dobrý, vždy byl na naší středovou hráčku postaven kvalitní blok. První zápas pro nás skončil prohrou 3:0.

Hlavní sestava: N - Hýblová M., U - Michalinová, S- Jindrová N., Hýblová A., B - Jindřichová,  Plíhalová, libero - Špačková

Střídaly: Jindrová A. (nastoupila místo Hýblové M.), Pifková (zraněná)

Během druhého zápasu trenér pozměnil sestavu, o místo na hřišti si řekla zkušená Pifková, která obstarala perfektní pole, na síti ale bohužel kvůli bolavému rameni nemohla útočit. Útok jsme ale obstaraly z kůlu a středem. První set jsme vyhrály 25:22 a ukázaly tak, že volejbal umíme hrát. Zlepšil se příjem, nahrávka Hýblové M., Jindrová N. a Hýblová A. přitlačily na útoku a Jindřichová s Plíhalovou hrály chytrou hru středem. I když se nám další dva sety nevydařily, ve třetím jsme do toho šly na plno. Do koncovky jsme si připravily luxusní náskok, který už soupeřky nedohnaly. Rozhodovalo se tak tedy až v pátém setu. Bod už byl jistý, chtěly jsme ale zkusit dva. Neměly jsme co ztratit. Strany jsme točily v našem vedení 8:7. Tahaly jsme se o každý bod, největší problém nám dělala Veronika Výborná z kůlu, která si poradila s útokem přes naší malou nahrávačku. Za stavu 14:13 nám trenér při oddechovém čase dal jasné instrukce, a to přijmout, na středu odtáhnout, nahrát do kůlu a složit. My trenéra poslechly a poslední výměna byla téměř ukázková. Vybojovaly jsme si vítězství 15:13 nad Chabařovicemi. Nečekaný, ale veliký úspěch. yes

Hlavní sestava: N- Hýblová M., U - Pifková, S- Jindrová N., Hýblová A., B - Jindřichova, Plíhalova, libero - Špačková