Jdi na obsah Jdi na menu

SF Praha - TJ Rumburk

4. 10. 2014

Rozjezd naší ligové sezóny jsme zahájily s týmem SF Praha (loni na 5.místě ve 2.lize), kde jsme se po dlouhé době setkaly s bývalou naší hostující hráčkou Hankou Dopitovou. Příjemnější bylo hrát s ní, než jako proti soupeřce. Jako jediná nás trápila každým svým útokem. Na zápas jsme měly silnou základnu 12-ti hráček, takže měl trenér na výběr. Kdykoli se přestalo dařit a soupeřky bodově odskočily, vystřídalo se. Všechny tři sety byly velmi vyrovnané, jen v koncovkách jsme polevily a špatně ztrátu dotahovaly. Přesto považujeme start ligové sezóny za úspěšný. Nečekaly jsme výhru, jely jsme s cílem soupeřky potrápit, což se povedlo. První zápas jsme prohrály 0:3 (17:25, 20:25, 23:25), i když poslední set mohl být náš. Promarnily jsme tříbodový náskok v koncovce vlastními chybami. Přesto jsme nechaly hlavy nahoře a do druhého zápasu jsme naskočily s tím, že musíme nahrát co nejlepší skóre. V každém setu jsme do druhého technického "tajmu" držely se soupeřkami krok, pak přišel zlom, kdy se vždy přestalo dařit. Ve druhém zápase jsme soupeřkám sebraly alespoň set.

Během obou zápasů nás velmi trápila přihrávka a vykrývaní od bloků. I když byl pěkný příjem, moc se nám nedařilo nahrávkou rozhodit blok soupeřek, neustále jsme útočily do pěkně postaveného dvojbloku, přesto jsme zvládli úspěšně zakončit. Tentokrát se nám dařila rychlá hra středem, která byla překvapivá a velmi účinná.

Hlavní sestava: N- Nováková, U-Pifková, S-Jindrová, Skružná, B - Jindřichová, Milcová

Střídající hráčky: Jurková (B, S, U), Hýblová A. (S), Škvorová (U), Jindrová A., Hýblová M. (N)